לא הצלחתם לצור קשר? השאירו הודעה:

Location

הכתובת שלנו קיבוץ יסעור 50

time

יום ביקורים בתאום מראש בלבד׳ - ׳ - ימי אימוץ מפורסמים ברשתות החברתיות ובגוגל

phone

חייגו עכשיו

כניסה של גור חדש הביתה

כניסה של גור חדש הביתה

כניסה של גור חדש הביתה

אוכל  כמה? איזה? והיכן? אם נחזור להרגלי האכילה של הכלב הקדמון, שהוא בעצם טורף, נמצא שהחוש הטבעי (אינסטינקט) של הכלב אומר לו לאכול בכל פעם שיש אוכל בנמצא, וזאת מהסיבה שהציד פעם מצוי ופעם לא. וגם שהציד מצוי אזי הוא אינו מצליח בכל פעם.

כאשר מגדלים גור שסיים את תקופת הגמילה (גיל חודשיים לערך), חשוב להקנות לו הרגלי אכילה נכונים, כלומר, זמני ארוחות קבועים ומזון איכותי שמכיל את כל אבות המזון ויטמינים ומינרלים.

כמות המנה תלויה בגיל, בגודל, באורח החיים ובסוג הכלב. זמנים קבועים ואוכל איכותי ירגיעו את האינסטינקט הקדום ויאפשרו לנו ולכלב לנהל סדר יום אפשרי. הארוחות הקבועות גם מסדרות עבורנו את זמני הטיולים שכן גור וגם כלב בוגר נוהגים לעשות את צרכיהם אחרי הארוחה.

אחת הדרכים לבדוק האם המזון שכלבינו מקבל טוב היא לפי היציאות שלו. היציאות צריכות להיות יחסית יבשות ואחידות בצבע. שלשול או יציאות רכות עם גוונים שונים מצביעות על בעיה, ואז כדאי להתייעץ עם וטרינר.

לגור שנגמל מומלץ לתת שלוש ארוחות ביום ואחר כך לעבור לשתי ארוחות ולבסוף כלב בוגר יכול להסתפק בארוחה אחת ביום.

חשוב מאד לאזן בין כמות האוכל לפעילות הפיזית של הכלב, ולכן יש להרבות בטיולים כדי לשמור על הבריאות הפיזית והנפשית של כלבכם. אני חסיד של מזון מוכן איכותי, שכן הוא נותן מענה לכל צרכי הגידול של הכלב. משפחות שואלות אותי לעיתים אם אפשר לתת לכלב שאריות או אותו מזון שהם אוכלים. כמובן שאפשר, אך אני בהחלט לא ממליץ משתי סיבות עיקריות:

1. רק דרך המזון המוכן האיכותי ניתן להבטיח שכלבינו יקבל באמת את מרכיבי המזון הנחוצים לגידול תקין ובריא.
2. יש חשיבות להפריד את הארוחות שלנו ושל כלבינו, זה מונע גירוי יתר של הכלב ובלבול במבנה הלהקה.

לדוגמא, כלב בן 5 שאימצתי לפני שנים רבות מעמותת SOS  לכלבים בת"א, היה רובץ מרבית הזמן  ליד המקרר בבית, וזאת מהסיבה שבמקרר שמרנו את השאריות שאספנו בחדר האוכל.  יום אחד בני הצעיר שהיה בן 7 ניגש למקרר כדי לקחת דבר מה והכלב זינק עליו ונשך אותו. זה כמובן מקרה קיצוני, שאולי קשור בעברו של הכלב.
במשך השנים בזמן הארוחה נהגתי לכבד את כלבי בשאריות אפילו תוך כדי הארוחה. מודה, לא יכולתי לעמוד בפני עיניהם המבקשות ויללותיהם הנוגות. במשך הזמן הדבר הפך למטרד, במיוחד כשהזמנו אורחים.

לפני כ-15 שנים הבאתי לביתי גורת לברדור בת חודשיים, סול, והחלטתי לעשות מעשה! בכל פעם שהסבנו לארוחה הייתי לוקח אותה למקום מרבצה בחדר הסמוך, ופוקד עלי להישאר. במשך הזמן הדבר הפך לרפלקס מותנה, ובכל פעם שהתיישבנו לאכול הייתה סול רצה לחדר הסמוך ונשכבת על מרבצה. ולכן זה אפשרי ורצוי למען מסגרת ברורה למה מותר ומה אסור בבית. 

מה לא לתת לכלב:
דברי חלב כי גורמים לשלשולים
עצמות של רגל עוף. שמעתי מוטרינרים רבים שנאלצו לנתח כלבים אחרי שעצם כזאת נתקעה להם במערכת העיכול.את הארוחה יש להגיש בכלי במקום צדדי ולא בכניסה לבית! יש לוודא שהכלב רגוע ושקט לפני מתן האוכל. זכרו אנחנו רוצים להימנע מהתרגשות ייתר. רצוי אפילו להושיב את הכלב לפני הגשת האוכל.  במידה והכלב קופץ יש להימנע מלתת לו את האוכל עד שיירגע. זכרו מה מבטאות הקפיצות מהטיפ הקודם. בתום הארוחה יש לפנות את הכלי ואם נשאר אוכל לאחסנו בחזרה בכלי מתאים.

אין להשאיר שאריות בכלי במשך היום, הכלב הוא חיה טריטוריאלית ולכן אוכל שנשאר בכלי מעורר אצל הכלב צורך לשמור עליו, או במילים אחרות מחזק את ייצר הטריטוריאליות שאנו מעוניינים לצמצם עד כמה שאפשר כדי לקבל כלב כנוע וקשוב. עוד על יצירת כלב רגוע וחבר נאמן בטיפ הבא.