לא הצלחתם לצור קשר? השאירו הודעה:

Location

הכתובת שלנו קיבוץ יסעור 50

time

יום ביקורים בתאום מראש בלבד׳ - ׳ - ימי אימוץ מפורסמים ברשתות החברתיות ובגוגל

phone

חייגו עכשיו

שימוש נכון בשם הכלב

שימוש נכון בשם הכלב

שימוש נכון בשם הכלב

שם הכלב הוא גורם מאד חזק בחינוך הכלב ולכן חשוב להשתמש בו נכון.

דמיינו לעצמכם מצב שבו אתם וכלבכם מטיילים בשטח פתוח והכלב נמצא כמה עשרות מטרים מכם, כמעט נסתר מעינכם בין שיחים ועצים. ואז, אתם מחליטים שהגיע הזמן לחזור, ולשם כך אתם קוראים לו בשמו.
כלבכם מתפנה מעיסוקיו, וחיש מהר מגיע אליכם בריצה שמח ונלהב להיות שוב במחיצתכם. כמה יפה, מרתק ומספק לראות מחזה כזה.
לפעמים אנו מתוסכלים כי איננו מצליחים לקבל מכלבינו את ההתנהגות הרצויה.
לרוב זה לא בגלל שהכלבים אינם מבינים, אלא זה אנחנו, שלא יודעים לדבר בשפתם.

אני טוען שכמו שיש שפה אנגלית, רוסית ועברית, כך גם קיימת השפה "כלבית", וכשפונים לכלב ומדברים איליו נכון הוא מבין חיש מהר מה רוצים ממנו.
הבשורה הטובה היא שכל אחד יכול ללמוד את השפה, אך כמו כל שפה חדשה יש לה כללים וחוקים ברורים אותם יש ללמוד ולשנן שוב ושוב ושוב.

שם הכלב מתחבר אך ורק לדברים טובים. לדוגמא: "בובי" בו לאכול , "בובי" בו לטייל "בובי" בוא אלי.
כאשר אנו מתקנים כלב על התנהגות לא רצויה יש לומר "לא" בלבד!  אין לקשור את שם הכלב עם ה- "לא", לדוגמא: בובי לא!. נכון הדבר שהכלב אינו מבין את משמעות המילים, אך הוא רגיש מאד לטון הדיבור, והתחושה שהוא מקבל דומה ללטיפה על צד אחד של הלחי וסתירה על הלחי השנייה.
ומכאן בכל פעם שאנו קוראים לכלבינו בשמו, אנו מקבלים כלבים מבולבלים, מפוחדים חסרי בטחון וחסרי מנוחה. מפני שהם אינם יכולים לנחש למה התכוונו הפעם???

גם היד רצוי שתחובר לדברים טובים בלבד. לדוגמא: היד נותנת אוכל היד מלטפת, אין להכות או לסתור עם היד. אפשר לתקן התנהגוטת בלתי רצויה של הכלב ע"י משיכה ברצועה שמחוברת לקולר. המשיכה ברצועה מאפשרת לנו להסיט את הכלב ממצב לא רצוי.
באופן זה הכלב אינו מקשר בין היד למשיכה.
יש מצבים שבהם לא נדרש בכלל קול על מנת לתקשר עם הכלב, הרי בלהקה הכלבים או הזאבים אינם משוחחים ביניהם ובכל זאת הם מצליחים להעביר מסרים ברורים אחד לשני ועל כך נדבר בהמשך.